Krása elektrickej inovácie.

Nádherný až vyráža dych a mimoriadne vyspelý IONIQ 5 redefinuje pohľad ľudí na elektrické automobily. Má inovatívny dizajn štúdie a široké portfólio inteligentných technológií. Bol vytvorený, aby vás doviezol ďalej – s rýchlejším nabíjaním a štýlovo.

Prednosti

Budúcnosť elektrickej mobility je tu.

Svojím atraktívnym dizajnom a vysokou jazdnou dynamikou, ako aj 800-voltovým systémom batérie pre ultrarýchle nabíjanie, toto prelomové elektrické CUV poskytuje vzrušujúcu výkonnosť – vďaka úplne novej elektrickej platforme, ktorá predstavuje technologický míľnik v tejto ére expanzie elektrických vozidiel.

 1. CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5 so svojím futuristickým dizajnom na nabíjacej stanici.

  Elektrizujúci dizajn.

  Úhľadná zmyselnosť IONIQ 5, inšpirovaná futuristickým dizajnom štúdie Concept 45 EV, je homage tradície dizajnu Hyundai transponovaného do budúcnosti.

 2. Platforma E-GMP elektrického CUV Hyundai IONIQ 5 pre rýchlejšie nabíjanie a dlhší dojazd.

  Platforma E-GMP.

  Rýchlejšie nabíjanie, dlhší dojazd, lepšie jazdné vlastnosti a väčší vnútorný priestor – vďaka prelomovej platforme Hyundai pre elektrické vozidlá E-GMP (Electric Global Modular Platform).

 3. Dizajn interiéru elektrického stredne veľkého CUV Hyundai IONIQ 5.

  Inteligentný životný priestor.

  Vďaka osobitnej platforme pre elektrické vozidlá sme mohli vytvoriť interiér poskytujúci úplne nový zážitok z jazdy – redefinovali sme priestor na život aj v pohybe.

Media

Čo si myslia odborníci

Pozvali sme slovenských motoristických novinárov, aby vozidlo pre všetkých záujemcov o jeho kúpu poriadne otestovali. Tu sú ich dojmy a postrehy.

Exteriér

Charakteristický. Ikonický. Čistý. Dizajn štúdie v sériovej výrobe.

Čistý dizajn modelu IONIQ 5 prináša osvieženie medzi elektrické automobily vypustením komplexnosti pre oslavu čistých línií a minimalistických štruktúr. Jedinečná trojrozmerne tvarovaná kapota zasahuje hlboko do blatníkov, minimalizujúc medzery medzi panelmi pre čistý, hight -tech vzhľad. LED svetlomety obsahujú parametrické pixely – jedinečné dizajnové prvky pripomínajúce šperky, ktoré budú mať všetky budúce modely IONIQ.

360°

0%
 1. Elektrické stredne veľké CUV Hyundai IONIQ 5 pri pohľade spredu s jeho ikonickými LED svetlometmi.

  Z tmy do svetla v 256 pixeloch.

  Vidieť a byť videný – korunovačnými klenotmi na ikonickej prednej časti sú charakteristické LED svetlomety s 256 kubickými pixelami.

 2. Elektrické CUV strednej veľkosti s unikátnymi zadnými svetlami a futuristickým dizajnom.

  Výrazný a jasný zozadu.

  Inovatívny dizajn majú aj zadné LED svetlá modelu IONIQ 5 s parametrickými pixelami v unikátnej štvorhrannej grafike koncových svetiel.

 3. Exkluzívne 20″ disky z ľahkej zliatiny elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Exkluzívne 20" disky z ľahkej zliatiny.

  Aerodynamicky optimalizované disky reflektujú hlavnú tému dizajnu, zvýrazňujú exkluzívny imidž elektromobility a perfektne harmonizujú s elegantným profilom vozidla.

Solárna strecha elektrického CUV Hyundai IONIQ 5 Project 45.
1

Solárna strecha.

Inovatívna solárna strecha vyrába elektrickú energiu a dobíja ňou vysokonapäťovú batériu, čím predlžuje dojazd.

Interiér

Žite, jazdite, pracujte, relaxujte.

V kabíne modelu IONIQ 5 sa stierajú hranice medzi životným priestorom a dopravným prostriedkom. Naša nová platforma pre elektrické vozidlá nám umožnila vytvoriť interiér pre úplne nový zážitok z automobilu. Rovná podlaha, výškovo nastaviteľné predné sedadlá, ktorých operadlá sa dajú sklopiť do polohy ležadla, a flexibilná posuvná stredová konzola vytvárajú neobyčajný zážitok.

 1. Predné sedadlá so sklopným operadlom elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Perfektné miesto na načerpanie energie.

  Vychutnajte si prémiový komfort s relaxačnými sedadlami s úplne sklopným operadlom vpredu. Natiahnite si chrbát počas prestávky na nabíjanie – stlačením jedného gombíka.

 2. Posuvná stredová konzola IONIQ 5 umožňuje vytvoriť inteligentný životný priestor.

  Posuvná stredová konzola.

  Prispôsobte si interiér podľa svojich potrieb. Stredovú konzolu môžete posunúť dozadu k zadným sedadlám, aby ju vaše deti mohli využiť ako stolík na hranie alebo piknik.

 3. Dizajn kokpitu elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Širokouhlý digitálny združený prístroj.

  Displej infotainmentu s uhlopriečkou 31,2 cm (12,3") plynulo nadväzuje na digitálny združený prístroj s uhlopriečkou 31,2 cm (12,3"). High-tech dizajn pre pohodlný prístup k všetkým funkciám vozidla, bezpečnosti a infotainmentu.

 4. Všestranne nastaviteľné predné sedadlá elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Výškovo nastaviteľné predné sedadlá.

  Vychutnajte si prémiový komfort s relaxačnými sedadlami s úplne sklopným operadlom vpredu. Natiahnite si chrbát počas prestávky na nabíjanie – stlačením jedného gombíka.

Inovatívne použitie materiálov šetrných k životnému prostrediu.

V interiéri IONIQ 5 sú v širokej miere použité ekologické materiály a recyklované vlákna. Napríklad na čalúnenie stropu, koberec a poťahy sedadiel sa využíva surovina extrahovaná z cukrovej trstiny. Toto riešenie je recyklovateľné aj estetické zároveň. Inovatívne použitie prírodných materiálov je ďalším príspevkom k udržateľnosti v našom výrobnom procese, ktoré robí IONIQ 5 menej závislým na produktoch z ropy.

Platforma pre elektrické vozidlá

Vstúpte do elektrickej éry s E-GMP.

IONIQ 5 je prvým vozidlom skonštruovaným na báze novej elektrickej globálnej modulárnej platformy E-GMP značky Hyundai. Táto špeciálna platforma pre elektrické vozidlá umožňuje rýchlejšie nabíjanie, dlhší dojazd, lepšie jazdné vlastnosti a väčší vnútorný priestor. Batéria pohonu v podlahe zabezpečuje ideálne rozloženie hmotnosti na nápravy a nízke ťažisko pre lepšie jazdné vlastnosti.

 1. Štandardizovaný systém batérie elektrického CUV Hyundai IONIQ 5 umožňuje vytvárať rozličné typy karosérií.

  Modulárna koncepcia.

  E-GMP umožňuje vytvárať rozličné typy vozidiel s rozmanitým dojazdom vďaka štandardizovanému systému batérie a špecifickým technológiám pre elektrické vozidlá.

 1. 1
 1. Nízko uložené motory a batéria elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Elektrická výkonnosť.

  Predný aj zadný elektromotor sú uložené nízko – priamo na nápravách. Batéria je uložená v podlahe karosérie medzi nápravami, čo zabezpečuje ideálne rozloženie hmotnosti na nápravy a nízke ťažisko pre lepšie jazdné vlastnosti a dobrú smerovú stabilitu pri vysokej rýchlosti.

 1. 1
 1. Jedinečná platforma elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5 pre vyššiu bezpečnosť.

  Konštruovaný pre bezpečnosť.

  E-GMP zakladá špecifické charakteristiky elektrického vozidla ako dlhý rázvor a krátke previsy v kombinácii s vysokou pasívnou bezpečnosťou a maximálnym priestorom pre cestujúcich.

 1. 1
 1. Inovatívny dizajn interiéru elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5 pre väčší priestor.

  Viac miesta pre pasažierov.

  E-GMP umožňuje vytvárať inovatívne interiéry špeciálne pre elektrické vozidlá, ktoré poskytujú nový zážitok z elektrifikovanej mobility našim zákazníkom. Priestorovo náročný systém klimatizácie bol posunutý mimo kabíny do priestoru vzniknutého nahradením spaľovacieho motora elektromotorom – čím vzniklo viac miesta pre vodiča a spolujazdca vpredu.

 2. Nízko uložená batéria a plochá podlaha elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Väčší priestor na nohy.

  Nízko umiestnená batéria a plochá podlaha kabíny bez stredového tunela vytvárajú väčší priestor na nohy pasažierov.

 3. Flexibilné usporiadanie sedadiel elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Flexibilné usporiadanie sedadiel.

  Plochá podlaha umožňuje rozličným spôsobom usporiadať zadné sedadlá na cestovanie, prestávku na občerstvenie alebo čokoľvek – čo vytvára inovatívny elektrifikovaný zážitok z jazdy.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 1. Vysokovýkonná 800-voltová technológia elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Vysokovýkonná 800-voltová technológia.

  IONIQ 5 je jedným z prvých sériovo vyrábaných vozidiel s batériou 800 V. Nabíja sa ultrarýchlo, má trvale vysoký výkon a je optimalizovaná z hľadiska hmotnosti a priestoru.

 2. V elektrickom CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5 môžete nabíjať čokoľvek vďaka technológii Vehicle-to-Load.

  Nabíjajte si svoj laptop vo svojom automobile.

  S technológiou Vehicle-to-Load (V2L) modelu IONIQ 5 môžete napájať akýkoľvek elektrický spotrebič do výkonu 3,6 kW alebo nabíjať elektrické zariadenia z palubnej zásuvky 230 V.

 3. Logo elektrického pohonu všetkých kolies (HTRAC) elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Elektrický pohon všetkých kolies (HTRAC).

  IONIQ 5 je dostupný aj s pohonom všetkých kolies Hyundai HTRAC, takže vďaka tomu môžete suverénne napredovať v akýchkoľvek podmienkach.

 4. Nastaviteľný systém rekuperácie elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Nastaviteľná rekuperácia.

  Predĺžte si dojazd. Páčkami na volante si môžete nastaviť intenzitu rekuperácie – použitím elektromotora na spomalenie vozidla a dobíjanie batérie.

 1. Akcelerácia 0 – 100 km/h za 5,2 sekundy elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Zažite úžasnú akceleráciu.

  IONIQ 5 poskytuje športovú akceleráciu: verzia s pohonom všetkých kolies zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,2 sekundy a verzia s pohonom zadných kolies za 7,5 sekundy.

 2. Dva elektromotory elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5 poskytujú výkon 225 kW (305 k).

  Dva výkonné elektromotory.

  Verziu IONIQ 5 s pohonom všetkých kolies poháňajú dva elektromotory integrované do prednej a zadnej nápravy s celkovým výkonom 225 kW (305 k).

 3. Dojazd 500 km elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Špičkový dojazd do 500 km.

  S najmodernejšou inteligentnou technológiou Hyundai má uvádzacia verzia IONIQ 5 s pohonom všetkých kolies dojazd do 500 km*.

 1. Ultrarýchle nabíjanie z 10 na 80 % za iba 18 minút CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Ultrarýchle nabíjanie.

  Dobite batériu z 10 % na 80 % stavu za iba 18 minút na ultrarýchlej nabíjačke. Stačí sa zastaviť na kávu, pripojiť k nabíjačke a batériu dobijete rýchlejšie, ako ste to považovali za možné.

 2. Súprava na normálne nabíjanie elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Normálne nabíjanie.

  S palubnou nabíjačkou s vysokým výkonom 11 kW môžete batériu nabíjať aj z wallboxu, zásuvky v domácnosti alebo verejnej nabíjačky so striedavým prúdom.

 3. Maximálna rýchlosť 185 km/h elektrického CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Maximálna rýchlosť 185 km/h.

  IONIQ 5 poskytuje vynikajúcu jazdnú dynamiku a športové jazdné výkony s maximálnou rýchlosťou 185 km/h.

Nabíjanie

Využite širokú škálu flexibilných možností nabíjania.

Nabíjajte batériu doma cez noc alebo ju dobite za niekoľko minút na verejnej rýchlonabíjacej stanici. Podľa stavu vašej domácej elektrickej prípojky alebo typu nabíjacej stanice vám IONIQ 5 ponúka širokú škálu flexibilných možností nabíjania. Aj keď je vybavený inovatívnym systémom batérie s napätím 800 V pre najrýchlejšie nabíjanie v súčasnosti, je kompatibilný aj s nabíjaním 400 V a nabíjaním striedavým prúdom.

Aké dlhé je vaše každodenné dochádzanie?

Vypočítajte počet dní dochádzania na jedno nabitie IONIQ 5.

22 km

IONIQ 5

22

dní

na jedno
nabitie

Rovnako ako existuje celá škála faktorov, ktoré ovplyvňujú spotrebu spaľovacieho motora (ICE), aj celkový dojazd na elektrický pohon bude ovplyvnený veľkosťou batérie, vašim štýlom jazdy, vonkajšou teplotou, hmostnosťou všetkých cestujúcich a nákladu, ktorých prepravujete a podobne.


 1. Nájdite všetky verejné nabíjacie stanice pre systém batérie 800 V vášho modelu Hyundai IONIQ 5.

  Domový wallbox alebo verejná nabíjacia stanica so striedavým prúdom.

  Nabíjajte doma cez noc alebo pred obchodom s potravinami – palubná nabíjačka s výkonom 11 kW vám umožňuje flexibilné nabíjanie striedavým prúdom.

 2. Hyundai IONIQ 5 na nabíjacej stanici so svojím futuristickým dizajnom.

  Ako tankovanie – rýchlosť ultrarýchleho nabíjania.

  Systém batérie 800 V sa môže nabiť na dojazd 100 km za iba 5 minút! IONIQ 5 umožňuje ultrarýchle nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom do 220 kW. To znamená dobitie z 10 na 80 % za 18 minút.

 3. Programovanie nabíjania pre váš Hyundai IONIQ 5.

  Naprogramujte si čas nabíjania podľa potreby.

  Vyspelý systém manažmentu batérie vám umožňuje ovládať nabíjanie kedykoľvek a kdekoľvek – napríklad v noci mimo odberovej špičky s využitím výhodnej tarify.

Elektrické CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5 sa ide nabíjať.

Dozveďte sa viac o nabíjaní.

Na týchto stránkach nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o nabíjaní a o elektrickej mobilite.

Bezpečnosť

Najmodernejšie bezpečnostné a asistenčné systémy.

Zažite maximum bezpečnosti a komfortu s najdokonalejšími bezpečnostnými a asistenčnými systémami v modelovom programe Hyundai. S Hyundai SmartSense, naším kompletom najmodernejších asistenčných systémov, vám IONIQ 5 poskytuje ochranu a bezstarostnosť. Je prvým modelom Hyundai umožňujúcim autonómnu jazdu úrovne Level 2.

Konektivita

Urobte si život taký digitálne prepojený, ako chcete.

IONIQ 5 je vybavené širokou škálou intuitívnych inteligentných technológií, poskytujúcich vám úplnú digitálnu konektivitu. Najmodernejšie technológie ako naše Bluelink® Connected Car Services vám umožňujú kontrolovať váš automobil z vášho smartfónu – alebo hlasom. Navigačný systém zahŕňa aj na 3 roky predplatené služby Hyundai LIVE Services.

 1. Digitálny združený prístroj 31,1 cm (12,25″) v elektrickom CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Digitálny združený prístroj 31,1 cm (12,25").

  Digitálny združený prístroj s uhlopriečkou 31,1 cm (12,25") zobrazuje základné informácie ako rýchlosť a stav nabitia batérie tam, kde to vidíte najlepšie: vpredu a v strede.

 2. Dotykový displej 31,1 cm (12,25″) systému infotainmentu v elektrickom CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Dotykový displej 31,1 cm (12,25").

  Dotykový displej 31,1 cm (12,25") systému infotainmentu vám umožňuje pohodlný prístup k všetkým funkciám konektivity a klimatizácie. Všetky ovládacie prvky sú dotykové pre čistý, moderný vzhľad.

 3. BOSE premium sound system v elektrickom CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  BOSE premium sound system.

  BOSE premium sound system zabezpečuje vynikajúce ozvučenie kabíny ôsmimi špeciálne vyladenými, vysokovýkonnými reproduktormi.

 1. Aktualizácie máp a infotainmentu over-the-air pre elektrické CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Aktualizácie máp a infotainmentu over-the-air.

  Aktualizácie máp a infotainmentu budú v budúcnosti dostupné pre IONIQ 5 „over-the-air“ – bez nutnosti návštevy servisného centra a pripojenia k PC.

 2. Aktualizovaná aplikácia Hyundai Bluelink pre elektrické CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  Aktualizácia aplikácie Bluelink.

  Aktualizovaná aplikácia Hyundai Bluelink má nové užívateľské rozhranie s modrou obrazovkou a zmenenými modrými ikonami, ktoré zobrazujú čas, počasie a – ak je zvolené – aj navádzanie na mape.

 3. E-call pri nehode zavolá automaticky záchranný dispečing v elektrickom CUV strednej veľkosti Hyundai IONIQ 5.

  E-call.

  Automaticky zavolá záchranný dispečing, ak dôjde k nehode a airbagy sa nafúkli. Alebo môžete zavolať asistenčnú službu tlačidlom SOS – kedykoľvek, 24 hodín denne, 365 dní v roku.

Komfort

Väčší priestor. Väčší inteligentný komfort.

IONIQ 5 má rázvor 3 metre, vďaka čomu je jeho kabína neobyčajne priestranná. A my sme využili všetky výhody tohto veľkého priestoru a vytvorili celý rad inteligentných komfortných prvkov pre vás a vašich spolujazdcov.

Záruka

Záruka 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Rovnako ako každý Hyundai, aj IONIQ 5 je vyrobený podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov. Na túto kvalitu vám poskytujeme záruku 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, aby ste sa mohli tešiť z vecí, ktoré máte v živote radi a nemuseli sa strachovať o svoj automobil. Okrem toho sa na vysokonapäťovú lítiovo-iónovú polymérovú batériu vzťahuje záruka 8 rokov alebo 160 000 km, podľa toho, čo nastane skôr. Vychutnajte si bezstarostnosť vďaka jednej z najlepších záruk v rámci automobilového priemyslu – štandardne.

Záruka 5 rokov bez obmedzenia najazdených kilometrov a záruka 8 rokov na batériu

Informácie o pneumatikách

Nižšie nájdete informácie o pneumatikách, ktoré môžu byť dodávané s vaším Hyundai IONIQ 5.

Vyhradenie práva na zmeny
Všetky informácie na stránke sú dočasné, podliehajú zmenám bez predchádzajúceho upozornenia a slúžia len na účely predbežného oznámenia. Možné odchýlky v zobrazení farieb vozidla sú spôsobené obmedzeniami technológie grafického zobrazenia. Zobrazené produkty sa zhodujú s ponukou a s radom vybavenia pre európske trhy. Vozidlá zobrazené na stránke môžu byť vybavené dodatočným príplatkovým vybavením a na stránke nemusia byť uvedené všetky modelové verzie. Spoločnosť Hyundai Motor Czech s.r.o., org. zl. Slovakia si vyhradzuje právo na vykonanie zmien v špecifikáciách a v obsahu vybavenia bez predchádzajúceho upozornenia. Podrobnosti sa dozviete u predajcu vozidiel Hyundai a v cenníkoch.