Archívne vozidlá

Hyundai ix55 

Hľadáte Hyundai ix55? Siahnite po vylepšenom modeli najnovšej generácie.

Predstavujeme vám nový Hyundai SANTA FE

Timeline

 • 2006
  predstavenie modelu Hyundai Veracruz
 • 2008
  výstavný debut na autosalóne v Paríži pod názvom Hyundai ix55; dostupný v Európe
 • 2012
  Hyundai SANTA FE (tretej generácie)
 • 2018
  nový Hyundai SANTA FE (štvrtej generácie)

O modeli Hyundai ix55

Konštrukcia vozidla Hyundai ix55 vychádzala z jeho predchodcu Hyundai Veracruz, ktorý bol úspešným na americkom trhu. Na európsky trh bol však tento model výrazne prepracovaný, aby sa veľké SUV prispôsobilo jeho podmienkam. Výstavný debut zaznamenal na autosalóne v Paríži pod novým označením ix55.

O vyššiu agilitu a lepšiu obratnosť sa postaralo modifikované pruženie a presnejšie riadenie. Mimoriadna pozornosť venovaná kvalite výroby viedla k modernému, uhladenému dizajnu. Priazeň zákazníkov si model ix55 získal aj neobyčajne vysokou úrovňou štandardného vybavenia, vysokým komfortom a rozsiahlym bezpečnostným vybavením, čím splnil a prekročil požiadavky náročného európskeho trhu.

Hyundai SANTE FE ako nástupca modelu ix55

Za nástupcu archívneho modelu ix55 považujeme práve nový model SANTA FE. Ten kladie veľký dôraz najmä na pevnú konštrukciu kabíny, preto sa tiež vyznačuje svojou bezpečnosťou. Je vybavený systémom upozorňujúcim na zabudnutie dieťaťa či domáceho zvieraťa na zadných sedadlách, ako aj systémom na zabránenie vystúpenia do premávky, vďaka ktorým si držíme svetové prvenstvo. Tak, ako model ix55, aj SANTA FE disponuje veľkým vnútorným priestorom, jedinečným dizajnom a v neposlednom rade vynikajúcou kvalitou. Napriek svojmu robustnému telu ponúka vozidlo priaznivú spotrebu paliva, čo určite poteší každého vodiča. Elegantný interiér spolu s prelomovou sústavou vyspelých asistenčných prvkov tvoria kombináciu ideálnu nielen pre rodiny. Okrem bezpečnosti si však vývojári dali záležať aj na pohodlí celej posádky, čím svoju starostlivosť o zákazníka úplne podčiarkli.

Hyundai Santa Fe